fbpx
Liepojos autobusų parkui perduoti 8 ISUZU autobusai

Latvijos Liepojos miesto vežėjai įsigijo aštuonis naujus tarpmiesčio bei priemiesčio vežimams skirtus neįgaliesiems pritaikytus „Isuzu“ autobusus.

Visose transporto priemonėse sumontuoti automatiniai liftai neįgaliųjų vežimėliams, taip pat informacinė sistema, vaizdo kameros. Bagažui skirtos lentynos šiek tiek pažemintos, pritaikytos lėktuvuose naudojamiems standartams, dabar jose lengvai telpa keleivių lagaminai ar didesnis bagažas.

Šį sprendimą „Saločiai ir partneriai“ vadovai pasiūlė ir gamyklos atstovams, nes tai patogu keleiviams. Be to, tokie autobusai galėtų vežti keleivius iš oro uosto ir atgal.

Autobusuose „Isuzu Novo Ultra“ yra 33 sėdimos vietos, viena vieta vairuotojui, be to, gali važiuoti keturi stovintys keleiviai. „Isuzu“ autobusų koncepcija tokia, kad stovimos vietos numatytos visuose priemiesčio ar tarpmiečio vežimams skirtuose transporto priemonių modeliuose. Autobuso viduryje yra galimybė sumontuoti automatinį pakėlimo liftą neįgaliojo vežimėliui, tad mūsų autobusai gali patogiai vežti ir negalią turinčius keleivius bei jų palydovus. Būtų gerai, kad daugiau tokių transporto priemonių atsirastų ir mūsų šalyje. Tikimės, jog Lietuvos vežėjai pasinaudos galimybe įsigyti neįgaliesiems pritaikytų autobusų iš Europos Sąjungos lėšų. Tuomet šie žmonės galės keliauti savarankiškai iš vieno miesto į kitą, iš nedidelio miestelio pasiekti miesto centrą“, – sako „Isuzu“ autobusų pardavimo vadovas Vygantas Šulga.

Latvijos vežėjai, rengdami konkurso sąlygas naujiems autobusams įsigyti, visada numato ir elektroninę informacinę įrangą keleiviams. Tai – ir vaizdo, ir garso informacija. Informacinė švieslentė stotelėje stovintiems keeiviams praneša, kokio maršruto autobusas atvyksta. Taip pat „Isuzu“ autobusuose sumontuoti kasos aparatai su specialiais laikikliais, rakinama kasa, yra nedidelis seifas surintiems už bilietus pinigams susidėti.

„Kad klientui nieko nereiktu rūpintis, visą šią įrangą mes sumontuojame patys į mūsų parduodamus „Isuzu“ autobusus, o vežėjui lieka tik sėkmingai vežti keleivius naujais autobusais“, – sako V. Šulga.

Jau tapo įprasta, jog „Isuzu“ autobusų atstovai į kiekvieną autobusą sumontuoja ir interneto maršrutizatorių, kuris užtikrina patikimą WiFi ryšį. „Transporto priemonė apklijuojama autobusų parko simbolika. Tuo pasirūpiname arba mes, arba parko atstovai“, – kalba V. Šulga.

Liepojos autobusų parkui parduota ir diagnostinė įranga, darbuotojams surengti mokymai, todėl ateityje darbuotojai galės savarankiškai diagnozuoti gedimus. „Kol autobusai nauji, tai, žinoma, nėra aktualu. Tačiau rūpinamės ir tuo, kad mūsų transporto priemonių priežiūra būtų garantuota visą jų eksploatavimo laiką“, – kalba V. Šulga.

Liepojos autobusų parkui perduotuose autobusuose nėra alkotesterių, kadangi jie sumontuoti autobusų parke. Tačiau „Isuzu“ gamintojai jau senokai siūlo klientams galimybę montuoti autobusuose stacionarius alkotesterius. „Visada patariame savo klientams įsigyti ir tokią įrangą. Jei autobuse yra alkotesteris, alkoholio vartojęs vairuotojas negalės užvesti variklio. Tai garantuoja keleiviams didesnį saugumą“, – kalba V. Šulga.

UAB „Saločiai ir partneriai“ direktorius Ruslanas Andrejevas džiaugiasi, jog šie metai „Isuzu“ gamintojams buvo ypač geri. Naujų transporto priemonių parduota ne tik Latvijos ir Estijos, bet ir Lietuvos vežėjams. „Šiais metais naujų autobusų įsigijo net vienuolikos Lietuvos miestų vežėjai. Tokiu būdu jie tapo tarsi mūsų šeimos nariais. Visada esame pasiryžę suteikti jiems techninę pagalbą ar padėti patarimais. Tikimės, jog panašios tendencijos išliks ir 2017-aisiais“, – sako R. Andrejevas.

Lina Jakubauskienė

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked