fbpx

Anadolu Isuzu

Viena iš pirmaujančių midi-klasės autobusų gamintojų Europoje, korporacijos pagrindiniai akcininkai yra Anadolu Group (Turkija) ir Isuzu Motors and Itochu Co. (Japonija). Anadolu Isuzu – tai pirma Japonijos ir Turkijos bendra transporto įmonė.

1983 metais pasirašė susijungimo sutartį su japoniškuoju ISUZU. Ir jau po metų pradėjo veiklą. 1984 m. kompanija pasirašė licencijuotą sutikimą  su Isuzu Motors transporto gamybai gamykloje Stambule, Kartale.

Pagrindiniai skaičiai, kaip Isuzu dalinasi akcijas, matome, kad Anadolu įmoniu grupei priklauso daugiausiai akcijų.

 • Anadolu Group 53,57%
 • Isuzu Motors Limited 16,99%
 • Itochu Corporation 12,75%
 • Public Shareholders 16,32%
 • Others 0,37%

Apie Anadolu group

 

Anadolu group dirba net 50 tūkst. darbuotojų, veikia 9 skirtingose pramonės sektoriuose, 19 šalių, o eksportuoja savo produkciją į 60 šalių.

 

 

 

 

 

 

 

Pagrindinės veiklos kryptys – mažų krovininių komercinių transporto priemonių ir midi-klasės autobusų gamyba ir pardavimas. Nuo gamyklos darbo pradžios 1984 metais išleista daugiau nei 150 000 licencijuotų Isuzu Motors transporto priemonių.

 

 

Patirtis ir „know-how” įgyta nuo kompanijos Celik Montaj laikų, kuri buvo įkurta 1965 m. pikapų ir motociklų gamybai.

Po 10 metų nuo veiklos pradžios, 1994 metais pradėjo midibus eksportą.

1999 m. Anadolu Isuzu persikėlė į naują gamyklą, esančią Gebze Sekerpinar, Kocaeli. Naujos patalpos įsikūrusios 230.000 m2 plote, kur dirba apie 700 žmonių. Gamykloje yra atsikiri sunkvežimių ir autobusų surinkimo cechai.

2007 m. pagamino 100-tūkstantąją transporto priemonę.

2016 m. pradėjo veiklą moderniausias R&D mokslinių tyrimų ir plėtros centras. Būtent jame yra kuriamas autobusų dizainas ir atliekami bandymai, pvz.:

 • (-40 / + 65 ° C) temperatūros bandymas;
 • -smūgio bandymas
 • -automobilio stabilumo bandymas;
 • -SORT (standartizuotas degalų sąnaudos) bandymas;
 • -NVH (triukšmas ir vibracija);
 • -TASE (terminis ir aerodinaminis);
 • -ir daug kt.

Šiame centre dirba virš 100 kvalifikuotų specialistų, kurie jau pateikė užpatentavimui 50 pareiškimų ir  užregistravo 90 dizainų.

Kalbant apie eksportą, eksporto veikla apima 30 šalių, eksporto po pardavimo tinką sudaro 172 aptarnavimo taškai. Per 22 metus eksportuota 15 tūkstančių transporto priemonių į daugiau nei 60 šalių, 4 žemynus. Daugumoje šių rinkų taikomi Europos Sąjungos reikalavimai. Kompanija yra midi-klasės autobusų eksporto lyderė Turkijoje nuo 2004. 2012 metais, Anadolu Isuzu realizavo 81 proc viso midi-klasės autobusų eksporto iš Turkijos ir 12 kartų iš eilės Anadolu Isuzu tapo midibus eksporto lydere.

Kaip įmonė, gaminanti komercines transporto priemones Europos regione pagal pasaulinio lygio japonų markės licenciją, Anadolu Isuzu atlieka visus gamybos procesus pagal garsią pasaulyje Japonijos kokybės valdymo sistemą, Europos Sąjungos kokybės standartus ir reglamentus. Neišvengiamas to rezultatas – produktai, kurie gaminami pagal pasaulinius kokybės standartus.