fbpx
ISUZU Drivers’ academy

Kovo 29-ąja ISUZU surengė transporto priemonių vairuotojų saugaus ir efektyvaus vairavimo gebėjimų ir įgūdžių tobulinimo mokymus. 

Juose dalyvavo septyniolika vairuotojų iš Trakų, Vilniaus rajono, Šalčininkų autobusų parkų ir bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“. Visi jie išklausė praktinius įvadinius mokymus „Efektyvaus ir saugaus vairavimo mokymus keleivinio transporto vairuotojams“ pagal neformaliojo profesinio mokymo programą. Juos vedė Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos vairavimo instruktorius Rytis Rutkauskas. Praktinius įgūdžius vairuotojai tobulino šalia bendrovės „Saločiai ir partneriai“ esančiame autodrome.

„Mokymų tikslas – mokyti autobusų vairuotojus saugaus, ekologiško ir ekonomiško vairavimo. Siekiame, kad vežėjų organizacijos pajustų apčiuopiamus ekonomiško vairavimo rezultatus. Kai vairuotojai veža keleivius efektyviai, saugiai, mažėja degalų sąnaudos, tausojama aplinka“, – pabrėžia bendrovės „Saločiai ir partneriai“ direktorius Ruslanas Andrejevas.

Vilniaus rajono autobusų parko vadovas Darius Gasperovičius sako, jog mokymai paliko didelį įspūdį. „Autodrome gali pasitikrinti savo vairavimo įgūdžius, išmokti, kaip elgtis realiose situacijose, kai autobusas pradeda slysti ar čiuožti. Pamatėme, kad kai kurie vairuotojai geba suvaldyti transporto priemonę, kiti – ne“, – sako direktorius.

Iš viso mokymuose dalyvavo trys Vilniaus rajono autobusų parko vairuotojai ir du vadovai. Pasak D. Gasperovičiaus, panašių mokymų tiek autobusų vairuotojams, tiek parkų vadovams labai reikia. „Vadovai, patys išbandę autobusą slidžioje trasoje, ima suprasti, koks sunkus vairuotojo darbas, ypač žiemą. Vilniaus rajone žiemą keliai nei valomi, nei barstomi, todėl panašūs įgūdžiai autobusų vairuotojams labai reikalingi“, – teigia įmonės vadovas.

VVT technikos tarnybos remonto departamento vadovo pavaduotojas V. Jakštas taip pat pasidalino įspūdžiais:

„Vairuojant tokias transporto priemones ekstremaliomis sąlygomis paliko neišdildomą įspūdį ir tikrai gerokai prisidėjo prie vairavimo lavinimo patirties. Manau tai aktualu mūsų vairuotojams, kurie žiema susiduria su panašiomis slidžios dangos eismo sąlygomis. Dar vienas labai svarbus vairavimo etapas – tai ekonominis ir efektyvus vairavimas, galintis padėti įmonei sutaupyti papildomų lėšų, mažinant kuro bei kai kurių besidėvinčių dalių sąnaudas.”

„Turėjome galimybę iš arčiau apžiūrėti įvairius ISUZU gamintojo autobusus, susipažinti su juose diegiamomis technologinėmis naujovėmis. UAB „Saločiai ir partneriai” planuoja ir toliau rengti tokius mokymus, bei kviesti iš visos Lietuvos keleivių pervežimo įmones juose dalyvauti. Po mokymų dalyviams įteikiami pažymėjimai apie atliktus praktinius mokymus „Transporto priemonių vairuotojų saugaus ir efektyvaus vairavimo gebėjimų ir įgūdžių tobulinimas“ pagal neformaliojo profesinio mokymo programą.”

Daugiau

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked